Jubileuszowa łamigłówka

Okrągłe rocznice można świętować na najróżniejsze sposoby, jednak pomysł wydania okolicznościowej łamigłówki – a tak właśnie celebruje swoje 70-te urodziny empik – nawet ja muszę uznać za oryginalny. Co więcej, zamiast sięgać po reklamowy gadżet o wątpliwej jakości, postawiono na licencjonowane rozwiązanie.

Urodziny z jajem

O łamigłówkach Smart Egg, bo po tego producenta sięgnął jubilat, pisałem już kilkukrotnie, nie ma więc sensu ponownie wdawać się w detale, warto jednak podkreślić kilka wyjątkowych aspektów rocznicowego nabiału:

  • W szacie graficznej dominują charakterystyczne przecinki, uzupełniane symbolami nośników audio i nut. Pomimo nie do końca czytelnego przesłania całość wygląda nieźle, choć nadruk mógłby być bardziej kontrastowy, bo lekko sprana kolorystyka mało entuzjastycznie oddaje okazjonalny charakter.

 

  • Łamigłówka zaopatrzona została w wielofunkcyjną podstawkę, co jest zdecydowaną nowością w tej klasie wielkości logicznych jajek – do tej pory tylko produkty XXL były w nią wyposażone. Wraz z białą różdżką komplet prezentuje się bardzo zgrabnie, jak na kolekcjonerski w końcu przedmiot przystało.

 

  • O ile pamięć mnie nie zawodzi nie było jeszcze takiego wzoru labiryntu wśród dostępnych na rynku łamigłówek Smart Egg. Co więcej, dzięki warstwowej budowie, zawierającej 11 otworów przez które przetykamy patyczek, edycja na 70-lecie plasuje się w ścisłej czołówce dotychczasowej stawki. Dzięki temu, choć zabawka nadal rozwiązuje się trochę sama, nie sposób nie docenić komplikacji i elegancji budowy wewnętrznej.

Więcej takich

W czasach przed nastaniem internetu, Klub Międzynarodowej Prasy i Książki był jednym z nielicznych okien na świat ówczesnej Polski, sam z niego korzystałem i nostalgia pozostała. Rocznicowa łamigłówka to niebanalny sposób na świętowanie i z uwagi na jej wyjątkowość – możliwy przedmiot kolekcjonerski. Dla mnie to ciekawy i pożądany przykład wykorzystania łamigłówki jako narzędzia promocyjnego. Przy zachowaniu odpowiedniej jakości i odrobiny inwencji efekty mogą być bardzo obiecujące. Jeżeli chcielibyście mieć takowy w swoich zbiorach spieszcie się! Wyprzedażowa cena jest naprawdę dobra.

Smart Egg na 70-lecie empik

Producent: Smart Egg Production&Licensing, Hong Kong

Polskie wydanie: empik

Cena: 39,99 PLN (obecnie 19,99 PLN)